Bitcoin

O Bitcoinu se často říká, že je digitálním zlatem, má toho totiž mnoho společného se zlatem fyzickým. Stojí mimo systém, neovládá jej žádná společnost ani stát, pouze matematika. Nikdo jej nenatiskne víc, stejně jako zlata je ho omezené množství: Bitcoinu nikdy nebude více než 21 milionů.

Bitcoin už dávno není jenom pro technologické nadšence. Aktivně se jím zabývají nadnárodní společnosti jako je Visa, Mastercard, JP Morgan, Citibank, Goldman Sachs a další. Mimo to je již oficiálně uznávanou měnou ve státě El Salvador.

To vše a mnohem více z něj dělá zajímavou investici do digitální budoucnosti, na které můžeme profitovat i finančně.

Proč investovat do Bitcoinu?Bitcoin jsou skutečné peníze. S Bitcoinem dnes zaplatíte už na mnoha místech. Řada e-shopů i kamenných obchodů Bitcoin přijímá. Realitní makléři rádi prodávají nemovitosti za Bitcoin. Některé státy v USA přijímají úhradu daní v Bitcoinu. Existuje už i stát - El Salvador, kde je Bitcoin státní měnou a zaplatíte jím úplně všude. A co je skvělé, že nemusíte mít celý Bitcoin, protože je dělitelný až na osm desetinných míst.


Bitcoin je pořád mladou technologií, která představuje do jisté míry finanční revoluci. Poprvé zde máme alternativu ke státem ovládaným monopolním penězům, která je otevřená všem, nikoho nediskriminuje a nikdo ji neovládá, pouze otevřená matematika. Pokud uvažujeme, že Bitcoin má šanci dohnat nebo překonat tržní kapitalizaci zlata, tak před sebou máme minimálně desetinásobný nárůst. Ale investujme opatrně, jedná se o volatilní aktivum, u kterého doporučujeme alokovat do 5 až 10 % portfolia.
Bitcoin můžete nakupovat už od pár korun.

Nemusíte si koupit celý Bitcoin, v našem Bitcoinovém účtu si můžete spořit již od jednotek korun. Bitcoin je totiž dělitelný až na osm desetinných míst, té nejmenší jednotce se přezdívá satoshi, lze ji přirovnat k našemu halíři.


 • Bitcoin je globální otevřený všem

  Nezáleží na tom zda jste z Česka, USA, Chile, Indonésie, Afriky nebo z jakékoli jiné části zeměkoule. Bitcoin je vám otevřený a bez rozdílů jej můžete svobodně používat. Stačí pouze připojení k internetu, chytré zařízení a můžete posílat peníze po celém světě bez nutnosti prostředníka.

 • Bitcoin plně transparentní

  Bitcoin nelze cenzurovat, veškeré transakce, které v Bitcoinové síti proběhly, se zapisují do velké účetní knihy zvané blockchain. Tyto transakce jsou veřejně dostupné na internetu a každý si je může zobrazit. Díky této vysoké transparentnosti je tedy Bitcoin krajně nevhodný pro ilegální aktivity

 • I když je digitální, může být plně pod vaší kontrolou po celém světě

  Bitcoin můžete mít u někoho uschovaný nebo si jej vybrat do vlastní peněženky, v takovém případě jste jeho vlastníky a získáváte nad ním plnou kontrolu.

 • Rychle směnitelný a likvidní

  Bitcoin vám směníme kdykoliv zpět na koruny, disponujeme velkou a okamžitou likviditou 24/7.

 • Jednoduchý dynamický prostředek k diverzifikaci portfolia

  Bitcoin může nabídnout nadprůměrné zhodnocení investovaných prostředků a slouží jako zajímavý prostředek na dlouhodobé odkládání, spoření na důchod, pro děti či na bydlení.

Shrnutí

Bitcoin má přesně ty vlastnosti, které z něj dělají skvělého dlouhodobého nositele hodnoty.

Disponuje omezenou zásobou, je apolitický, nezávislý, zcela digitální, není ovládán žádnou vládou ani institucí a v neposlední řadě vytváří potřebnou konkurenci k národním měnám, jako jsou koruna, euro či dolar.


Jak investovat do Bitcoinu?

Investovat můžete jednorázově nákupem Bitcoinu nebo si začít pravidelně měsíčně a dlouhodobě si průměrovat cenu.

Máte zájem o Bitcoin?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Napište nám a my se vám v nejbližší době ozveme.


Máte zájem o Bitcoin?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Napište nám a my se vám v nejbližší době ozveme.


Zlato bylo vždy jednou z nejbezpečnějších investic a nejrozšířenějším platidlem historie lidstva, což se s několikasetletou historií papírových měn nedá srovnávat. V podobě zlatých slitků a mincí je bezpečnou, stabilní a konzervativní formou investice. 

Proč investovat do zlata?

Zlato vám sice nenabídne obrovské zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota nijak závratně nekolísá, naopak v dlouhodobém horizontu roste. Historie nás už několikrát naučila, že kdo vlastní zlato, má peníze. Proto by měl každý z nás vlastnit aspoň kousek zlata, je to součást správně diverzifikovaného portfolia.

Nákup zlatých slitků či mincí je jednoduchý. Zlato je cenově dostupné již od pár tisíc korun a jeho likvidita (tj. směna zpět na peníze) probíhá v řádu desítek hodin.


 • Zlato ochrání hodnotu vašich úspor

  Měna, společnost i státy jsou proměnlivé, kupní síla zlata však zůstává. V roce 1989 jste si nejnovější model automobilu Škoda Favorit koupili za 500 gramů zlata (84 600 Kčs). Stejné množství vám dnes zaplatí zcela novou Škodu Octavia ve střední výbavě (přibližně 696 000 Kč v roce 2021). V kontrastu s tímto příklademhodnota peněz výrazně klesá i v poměrně krátkém časovém horizontu.

 • Zlato je pojistka proti nejistotě a inflaci

  Zlato je vzácné, nelze jej vyrobit nebo natisknout jako peníze, proto si drží svou hodnotu. Nesčetněkrát se osvědčilo v těžkých obdobích ve všech koutech světa. Lidé zlato kupují v období nejistot, politických a hospodářských krizí či v období vysoké inflace. Investoři se k němu obrací jako k ochránci svých úspor a berou ho jako generacemi prověřený prostředek zabezpečení na nejhorší časy.

 • Zlato je dlouhodobě výnosná investice

  Zlato rozhodně není správnou kapitálovou investicí pro ty investory, kteří potřebují vzrušení ze stoupajících a klesajících kurzů nebo rychlý zisk. Zlato pro vás představuje dlouhodobou jistotu pomalu, ale neustále stoupajících cen a výnosů. Je to důležitá součást správně diverzifikovaného investičního portfolia. Navíc se dá velmi rychle směnit za peníze na rozdíl od uměleckých děl či nemovitostí.


Jak investovat do zlata?

Zlato má svým způsobem výhodu v tom, že není třeba mnoho vysvětlování. Nejde o sofistikovaný produkt či cenný papír se spoustou podmínek a propočtů. Investovat můžete jednorázově nákupem zlatých slitků nebo mincí přes e-shop či můžete spořit pravidelně pár stovek měsíčně a postupně si koupit zlatý slitek.

Chcete ochránit své úspory ?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Napište nám a my se vám v nejbližší době ozveme.